Pěší turistika

Značené turistické stezky, ale i obrovský les, do kterého se můžte pustit na vlastní pěst. Pokud nebudete běhat po prvních zónách ;) . V obou variantách doporučuji mapu, a pokud se pusíte mimo značené cesty, tak orientační smysl s sebou, případně GPS, pokud už nevíte jak se určuje sever a jih. Jinak bude po soumraku volat z mobilu o pomoc... a těžko Vás budou hledat, protože se nedovoláte, v lesích je signál jen někde.

Cykloturistika

Cyklistické trasy s mírným stoupáním pro příležitostné cyklisty a rodiny s dětskými vozíky, brutální trasy s převýšením mnoha set metrů pro nadšence. Půjčovny kol jsou zde. Stačí vyrazit. Pro Vás zdarma zapůjčení vozíku Croozer pro dvě děti na celý týden.

Běžkařské tratě

Desítky a desítky kilometrů přímo kolem Kvildy, s nejlepší návazností na 300 km šumavských běžeckých tras. Stopa 20 m od domu. každým rokem lépe upravovaných tratí. Rovinka? Kopce? Lesy desítky kilometrů na všechny strany?

Sjezdové lyžování

Mírné sjezdovky s lyžařskými vleky pro děti a začátečníky jsou vzdáleny 300 metrů. Dětská lyžařská škola.

Velké sjezdovky na Zadově a v Nových Hamrech jsou 10 minut autem - 4,5 km sjezdovek, 2 lanovky, 4 vleky, 2,5 km uměle zasněžováno, 2x denně upravováno. Večerní lyžování 18.00 - 21.00. Sníh běžně 120 dní v roce. Snowpark, snowtubing, lyžařská škola.

Houbaření

Houby. Šumava. Bez komentáře. Vezměte si nějaký košíky, a hlavně se neztraťte.

Borůvkování

Když se na houbách ztratíte, hlady nezahynte. A co si přinesete, můžete použít na borůvkový koláč a šup s tím do trouby.

Studium historie

středověké sejpy po těžbě zlata, bývalé sklářské hutě v téměř každé vsi, papírna ve Františkově, Schwarzenberský kanál a další kanály na splavování dřeva, bývalá továrna Junkers a Messerschmidt, Hitlerova připravovaná Šumavská pevnost, železná opona a další pasti na lidi a jejich pozůstatky v lesích a na planinách a mnoho dalších pozůstatků historie naleznete v okolí Kvildy. O části z nich se můžete dozvědet v místním muzeu a v místním infocentru národního parku Šumava, velká část je popsána v knihách, keré zde lze zakoupit.

Ostatní

Lanové centrum Zadov, sklárny, Zoopark v Německu (50 km), Aquapark v Německu (50 km).